Ludomanistudier er et ressourcested for de gymnasiale uddannelser. Her kan lærere og elever finde inspiration, faglige vinkler og materialer til studieemnet ludomani. © 2013.

MOST POPULAR MOVIE "A-Z"

Opgavebeskrivelse

1 100% Wolf (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/520946/100-wolf-google-drive.mp4
2 1917 (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/530915/1917-google-drive-mp4
3 365 Days (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/664413/365-days-google-drive-mp4
4 A Quiet Place (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/447332/a-quiet-place-google-drive-mp4
5 A Quiet Place Part II (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/520763/a-quiet-place-part-ii-google-drive-mp4
6 Abominable (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/431580/abominable-google-drive-mp4
7 After We Collided (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/613504/after-we-collided-google-drive-mp4
8 Aladdin (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/420817/aladdin-google-drive-mp4
9 Alita: Battle Angel (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/399579/alita-battle-angel-google-drive-mp4
10 Alpha (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/399360/alpha-google-drive-mp4
11 American Skin (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/621476/american-skin-google-drive-mp4
12 Angel Has Fallen (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/423204/angel-has-fallen-google-drive-mp4
13 Ant-Man and the Wasp (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/363088/ant-man-and-the-wasp-google-drive-mp4
14 Antebellum (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/627290/antebellum-google-drive-mp4
15 Aquaman 2 (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/572802/aquaman-2-google-drive-mp4
16 Artemis Fowl (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/475430/artemis-fowl-google-drive-mp4
17 Ava (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/539885/ava-google-drive-mp4
18 Avatar 2 (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/76600/avatar-2-google-drive-mp4
19 Avengers: Age of Ultron (2015) ➤ https://moviehd.live/movie/99861/avengers-age-of-ultron-google-drive-mp4
20 Avengers: Endgame (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/299534/avengers-endgame-google-drive-mp4
21 Avengers: Infinity War (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/299536/avengers-infinity-war-google-drive-mp4
22 Baby Done (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/586695/baby-done-google-drive-mp4
23 Bad Boys for Life (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/38700/bad-boys-for-life-google-drive-mp4
24 Bajocero (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/587996/below-zero-google-drive-mp4
25 Beauty and the Beast (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/321612/beauty-and-the-beast-google-drive-mp4
26 Black Adam (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/436270/black-adam-google-drive-mp4
27 Black Panther (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/284054/black-panther-google-drive-mp4
28 Black Panther II (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/505642/black-panther-ii-google-drive-mp4
29 Black Widow (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/497698/black-widow-google-drive-mp4
30 Blackpink: Light Up the Sky (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/740996/blackpink-light-up-the-sky-google-driv...
31 Bliss (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/613911/bliss-google-drive-mp4
32 Bloodshot (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/338762/bloodshot-google-drive-mp4
33 Bohemian Rhapsody (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/424694/bohemian-rhapsody-google-drive-mp4
34 Bombshell (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/525661/bombshell-google-drive-mp4
35 Breach (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/651571/breach-google-drive.mp4
36 Bring the Soul: The Movie (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/611291/bring-the-soul-the-movie-google-drive-mp4
37 Bumblebee (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/424783/bumblebee-google-drive-mp4
38 Butchers (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/720026/butchers-google-drive-mp4
39 Captain America: Civil War (2016) ➤ https://moviehd.live/movie/271110/captain-america-civil-war-google-drive...
40 Captain Marvel (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/299537/captain-marvel-google-drive-mp4
41 Captain Marvel 2 (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/609681/captain-marvel-2-google-drive-mp4
42 Chaos Walking (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/412656/chaos-walking-google-drive-mp4
43 Charlie's Angels (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/458897/charlies-angels-google-drive-mp4
44 Cinderella (2015) ➤ https://moviehd.live/movie/150689/cinderella-google-drive-mp4
45 Cinderella (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/593910/cinderella-google-drive-mp4
46 Coming 2 America (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/484718/coming-2-america-google-drive-mp4
47 Cosmic Sin (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/681887/cosmic-sin-google-drive-mp4
48 Cowboys (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/681022/cowboys-google-drive-mp4
49 Creed II (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/480530/creed-ii-google-drive-mp4
50 Dara of Jasenovac (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/733740/dara-of-jasenovac-google-drive-mp4
51 Dark Phoenix (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/320288/dark-phoenix-google-drive-mp4
52 Dead Pigs (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/491305/dead-pigs-google-drive-mp4
53 Dear Comrades (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/587609/dear-comrades-google-drive-mp4
54 Dear Evan Hansen (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/567690/dear-evan-hansen-google-drive-mp4
55 Death of Me (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/595149/death-of-me-google-drive-mp4
56 Death on the Nile (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/505026/death-on-the-nile-google-drive-mp4
57 Demon Slayer the Movie: Mugen Train (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/635302/demon-slayer-infinity-train-google-dri...
58 Doctor Sleep (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/501170/doctor-sleep-google-drive-mp4
59 Doctor Strange (2016) ➤ https://moviehd.live/movie/284052/doctor-strange-google-drive-mp4
60 Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/453395/doctor-strange-in-the-multiverse-of-ma...
61 Don't Breathe (2016) ➤ https://moviehd.live/movie/300669/dont-breathe-google-drive-mp4
62 Don't Breathe 2 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/482373/dont-breathe-2-google-drive-mp4
63 Dune (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/438631/dune-google-drive-mp4
64 Emma. (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/556678/emma-google-drive-mp4
65 Everest (2015) ➤ https://moviehd.live/movie/253412/everest-google-drive-mp4
66 Extraction (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/545609/extraction-google-drive-mp4
67 F9 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/385128/f9-google-drive-mp4
68 Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/338952/fantastic-beasts-the-crimes-of-grindel...
69 Fear of Rain (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/599281/fear-of-rain-google-drive-mp4
70 Finding 'Ohana (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/644092/finding-ohana-google-drive-mp4
71 Ford v Ferrari (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/359724/ford-v-ferrari-google-drive-mp4
72 Free Guy (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/550988/free-guy-google-drive-mp4
73 Frozen II (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/330457/frozen-ii-google-drive-mp4
74 Ghostbusters: Afterlife (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/425909/ghostbusters-afterlife-google-drive-mp4
75 Godzilla (2014) ➤ https://moviehd.live/movie/124905/godzilla-google-drive-mp4
76 Godzilla vs. Kong (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/399566/godzilla-vs-kong-google-drive-mp4
77 Godzilla: King of the Monsters (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/373571/godzilla-king-of-the-monsters-google-d...
78 Greenland (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/524047/greenland-google-drive-mp4
79 Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ➤ https://moviehd.live/movie/671/harry-potter-and-the-philosopher-s-stone-...
80 Homefront (2013) ➤ https://moviehd.live/movie/204082/homefront-google-drive-mp4
81 Honest Thief (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/553604/honest-thief-google-drive.mp4
82 Host (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/723072/host-google-drive-mp4
83 Hotel Transylvania 4 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/585083/hotel-transylvania-4-google-drive-mp4
84 Hour of Lead (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/718400/the-vanished-google-drive-mp4
85 How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/166428/how-to-train-your-dragon-the-hidden-wo...
86 Hustlers (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/540901/hustlers-google-drive-mp4
87 I Still Believe (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/585244/i-still-believe-google-drive-mp4
88 Imperial Blue (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/778090/imperial-blue-google-drive-mp4
89 Interstellar (2014) ➤ https://moviehd.live/movie/157336/interstellar-google-drive-mp4
90 IP Man 4: The Finale (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/449924/ip-man-4-the-finale-google-drive-mp4
91 Ironbark (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/522241/the-courier-google-drive-mp4
92 It Chapter Two (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/474350/it-chapter-two-google-drive-mp4
93 John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/458156/john-wick-chapter-3-parabellum-google-...
94 Joker (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/475557/joker-google-drive-mp4
95 Judas and the Black Messiah (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/583406/judas-and-the-black-messiah-google-dri...
96 Judy & Punch (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/506554/judy-punch-google-drive-mp4
97 Jumanji: The Next Level (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/512200/jumanji-the-next-level-google-drive-mp4
98 Jungle Cruise (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/451048/jungle-cruise-google-drive-mp4
99 Jurassic World: Dominion (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/507086/jurassic-world-dominion-google-drive-mp4
100 King Richard (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/614917/king-richard-google-drive-mp4
101 Knives Out (2019 ➤ https://moviehd.live/movie/546554/knives-out-google-drive-mp4
102 Koko-di Koko-da (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/565373/koko-di-koko-da-google-drive-mp4
103 Kong: Skull Island (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/293167/kong-skull-island-google-drive-mp4
104 Little Fish (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/586791/little-fish-google-drive-mp4
105 Little Women (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/331482/little-women-google-drive-mp4
106 Logan (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/263115/logan-google-drive-mp4
107 Malcolm & Marie (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/722913/malcolm-marie-google-drive-mp4
108 Mank (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/614560/mank-google-drive-mp4
109 Maze Runner: The Death Cure (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/336843/maze-runner-the-death-cure-google-driv...
110 Me Before You (2016) ➤ https://moviehd.live/movie/296096/me-before-you-google-drive-mp4
111 Men in Black: International (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/479455/men-in-black-international-google-driv...
112 Midsommar (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/530385/midsommar-google-drive-mp4
113 Mission: Impossible - Fallout (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/353081/mission-impossible-fallout-google-driv...
114 Mission: Impossible 7 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/575264/mission-impossible-7-google-drive-mp4
115 Monster Hunter (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/458576/monster-hunter-google-drive-mp4
116 Monster of Man (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/733317/monsters-of-man-google-drive-mp4
117 Morbius (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/526896/morbius-google-drive-mp4
118 Mortal Engines (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/428078/mortal-engines-google-drive-mp4
119 Mortal Kombat (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/460465/mortal-kombat-google-drive-mp4
120 Mulan (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/337401/mulan-google-drive-mp4
121 My Hero Academia: Heroes Rising (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/592350/my-hero-academia-heroes-rising-google-...
122 News of the World (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/581032/news-of-the-world-google-drive-mp4
123 No Time to Die (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/370172/no-time-to-die-google-drive-mp4
124 Nomadland (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/581734/nomadland-google-drive-mp4
125 One Night in Miami (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/661914/one-night-in-miami-google-drive-mp4
126 Onward (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/508439/onward-google-drive-mp4
127 Outside the Wire (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/775996/outside-the-wire-google-drive-mp4
128 Pacific Rim: Uprising (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/268896/pacific-rim-uprising-google-drive-mp4
129 Palm Springs (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/587792/palm-springs-google-drive-mp4
130 Palmer (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/458220/palmer-google-drive-mp4
131 Parasite (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/496243/parasite-google-drive-mp4
132 Penguin Bloom (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/618416/penguin-bloom-google-drive-mp4
133 Peninsula: Train to Busan 2 (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/581392/peninsula-google-drive-mp4
134 Peter Rabbit 2: The Runaway (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/522478/peter-rabbit-2-the-runaway-google-driv...
135 Pieces of a Woman (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/641662/pieces-of-a-woman-google-drive-mp4
136 Pieces of a Woman (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/641662/pieces-of-a-woman-google-drive-mp4
137 Promising Young Woman (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/582014/promising-young-woman-google-drive-mp4
138 Psycho Goreman (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/670428/psycho-goreman-google-drive-mp4
139 Rambo: Last Blood (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/522938/rambo-last-blood-google-drive-mp4
140 Rampage (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/427641/rampage-google-drive-mp4
141 Raya and the Last Dragon (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/527774/raya-and-the-last-dragon-google-drive-mp4
142 Rumble (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/598331/rumble-google-drive-mp4
143 Run Hide Fight (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/629017/run-hide-fight-google-drive-mp4
144 Rurôni Kenshin: Sai shûshô - The Final (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/672322/rurouni-kenshin-the-beginning-google-d...
145 Sherlock Holmes 3 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/297708/sherlock-holmes-3-google-drive-mp4
146 Sing 2 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/438695/sing-2-google-drive-mp4
147 Skyfire (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/604872/skyfire-google-drive-mp4
148 Skyscraper (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/447200/skyscraper-google-drive-mp4
149 Snake Eyes: G.I. Joe Origins (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/568620/snake-eyes-g-i-joe-origins-google-driv...
150 Sonic the Hedgehog (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/454626/sonic-the-hedgehog-google-drive-mp4
151 Soul (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/508442/soul-google-drive.mp4
152 Space Jam: A New Legacy (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/379686/space-jam-a-new-legacy-google-drive-mp4
153 Space Sweepers: Seungriho (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/581389/space-sweepers-google-drive-mp4
154 Spider-Man: Far from Home (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/429617/spider-man-far-from-home-google-drive-mp4
155 Spiral: From the Book of Saw (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/602734/spiral-from-the-book-of-saw-google-dri...
156 Sputnik (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/594718/sputnik-google-drive-mp4
157 Star Wars: Episode IX - The Rise of Sky Walker (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/181812/star-wars-the-rise-of-skywalker-google...
158 Supernova (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/642208/supernova-google-drive-mp4
159 Synchronic (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/549294/synchronic-google-drive-mp4
160 Tenet (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/577922/tenet-google-drive.mp4
161 Terminator: Dark Fate (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/290859/terminator-dark-fate-google-drive-mp4
162 Terminator: Dark Fate (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/290859/terminator-dark-fate-google-drive-mp4
163 The Batman (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/414906/the-batman-google-drive-mp4
164 The Boss Baby: Family Business (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/459151/the-boss-baby-family-business-google-d...
165 The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/423108/the-conjuring-the-devil-made-me-do-it-...
166 The Croods: A New Age (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/529203/the-croods-a-new-age-google-drive.mp4
167 The Dig (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/532865/the-dig-google-drive-mp4
168 The Gentlemen (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/522627/the-gentlemen-google-drive-mp4
169 The Godfather (1972) ➤ https://moviehd.live/movie/238/the-godfather-google-drive-mp4
170 The Invisible Man (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/570670/the-invisible-man-google-drive-mp4
171 The Jungle Book (2016) ➤ https://moviehd.live/movie/278927/the-jungle-book-google-drive-mp4
172 The King's Man (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/476669/the-kings-man-google-drive-mp4
173 The Kissing Booth (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/454983/the-kissing-booth-google-drive-mp4
174 The Kissing Booth 2 (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/583083/the-kissing-booth-2-google-drive-mp4
175 The Lion King (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/420818/the-lion-king-google-drive-mp4
176 The Little Things (2021) ➤ http://moviehd.live/movie/602269/the-little-things-google-drive.mp4
177 The Marksman (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/634528/the-marksman-google-drive-mp4
178 The Matrix 4 (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/624860/the-matrix-resurrections-google-drive-mp4
179 The Meg (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/345940/the-meg-google-drive-mp4
180 The New Mutants (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/340102/the-new-mutants-google-drive-mp4
181 The Night House (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/547565/the-night-house-google-drive-mp4
182 The Owners (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/659986/the-owners-google-drive-mp4
183 The Revenant (2015) ➤ https://moviehd.live/movie/281957/the-revenant-google-drive-mp4
184 The Suicide Squad (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/436969/the-suicide-squad-google-drive-mp4
185 The White Tiger (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/628534/the-white-tiger-google-drive-mp4
186 The Witches (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/531219/roald-dahl-s-the-witches-google-drive-mp4
187 Thor: Love and Thunder (2022) ➤ https://moviehd.live/movie/616037/thor-love-and-thunder-google-drive-mp4
188 Titanic (1997) ➤ https://moviehd.live/movie/597/titanic-google-drive-mp4
189 Tom and Jerry (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/587807/tom-jerry-google-drive-mp4
190 Top Gun: Maverick (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/361743/top-gun-maverick-google-drive-mp4
191 Toy Story 4 (2019) ➤ https://moviehd.live/movie/301528/toy-story-4-google-drive-mp4
192 Transformers: The Last Knight (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/335988/transformers-the-last-knight-google-dr...
193 Twist (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/644083/twist-google-drive-mp4
194 Underwater (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/443791/underwater-google-drive-mp4
195 Vanguard (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/604822/vanguard-google-drive.mp4
196 Venom (2018) ➤ https://moviehd.live/movie/335983/venom-google-drive-mp4
197 Venom: Let There Be Carnage (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/580489/venom-let-there-be-carnage-google-driv...
198 Wolfwalkers (2020) ➤ https://moviehd.live/movie/441130/wolfwalkers-google-drive-mp4
199 Wonder (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/406997/wonder-google-drive-mp4
200 Wonder Woman (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/297762/wonder-woman-google-drive-mp4
201 Wonder Woman 1984 (2020) ➤ http://moviehd.live/movie/464052/wonder-woman-1984-google-drive.mp4
202 Wrath of Man (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/637649/wrath-of-man-google-drive-mp4
203 You Go to My Head (2017) ➤ https://moviehd.live/movie/508892/you-go-to-my-head-google-drive-mp4
204 Zack Snyder's Justice League (2021) ➤ https://moviehd.live/movie/791373/zack-snyder-s-justice-league-google-dr...

Opgave